Й.Корб «Щоденник подорожі до Московії» 1701 рік

Й.Корб «Щоденник подорожі до Московії» 1701 рік

Як раніше на Московії виглядали справжні “духовні скрєпи”тм (МИРЯНИ vs ПОПИ):

“Священику одягали на голову шапочку, яку називали скуфья. Священик повинен її вельми дбайливо берегти, бо він вважався б в іншому разі не гідним священного звання.

Мирянин в бійці зі священиком зобов’язаний найбільше дбати про те, щоб не забруднити його шапочки; хто хоче бити попа, той зобов’язаний з належною повагою зняти з його голови і покласти в пристойному місці, а потім може вже безкарно і скільки йому завгодно бити попа.

Той, хто побив священика, не береться ні до якої відповідальності перед законом, не карається та не відлучається від церкви, якщо тільки після бійки з належною повагою знову одягне на попа зняту з нього шапочку” (с) (фото оригінального тексту нижче)

.

Це пряма цитата з книги австрійського дипломата посольства імператора Леопольда I Габсбурга на Москві, написаної у 1698–1699 роках.

Звали дипломата Корб Йоган-Георг, а видана ним в 1701 році праця «Diarium itineris in Moscoviam Perillustris» («Щоденник подорожі до Московії») стала одним з найбільш повних, правдивих і докладних описів Московії часів правління Петра І.

.

Хоча на Московії в різні часи і намагались забороняти друкувати щоденники з життя їх народу кінця 17 ст., але правдивість цих свідчень не могла бути заперечена. Зокрема, автор фундаментальної праці “История царствования Петра Великого” Устрялов М.Г. спирався на записи Й.Г.Корба і свідчив пізніше: “Корб писав з глибокою повагою до Петра, з любов’ю до істини. Власні спостереження його точні і правдиві”.

В цій прекрасній роботі Й.Г.Корба описані і пиятства московитів на всі релігійні свята, які частіше за все закінчувались оргіями та пожежами, і численні жертвоприношення на центральних площах, яким би позаздрили ацтеки, і інші докладні хроніки, як з життя царя і бояр, так і з життя челяді.

Якщо цікаво, то в коментах накидав цитат про життя Московії Петра І від реального свідка тих подій 😃

#HistoryByIgorPoluektov