Оригінал першої друкованої книги українця (1483 рік) Юрія Михайловича Котермака (Дрогобича)

Оригінал першої друкованої книги українця (1483 рік) Юрія Михайловича Котермака (Дрогобича)

Перша друкована книга українця.

Містила попередження північним італійцям і рекомендації щодо заходів боротьби з вірусами.

В 1483 році у Римі виходить перша друкована книга українського автора, найвідоміша праця уродженця Дрогобича, Юрія/Georgia, – астрологічний прогноз: «Iudicium pronosticon anni currentis MCCCCLXXXIII currentis Magistri Georgii Drohobicz de Russia almi studii Bononiensis artium et medicine doctoris» – «Прогностична оцінка поточного 1483 року маґістра Юрія Дрогобича з Русі доктора мистецтв (тобто філософії) і медицини Болонської життєдайної академії».

Нині відомо тільки два примірники цієї книжки: один – у бібліотеці Краківського університету, другий належить Штутґартській крайовій бібліотеці, але зберігається у Тюбінґені. Книжка, видана 7 лютого 1483 року римським друкарем Еухаріусом Зільбером.

Про непересічну особистість автора я пишу великий окремий пост, а тому не буду зараз давати багато деталей, зосереджусь лише на актуальній темі вірусів)

Ґеорґіус/Юрій Дрогобич, званий ще Котермаком (Cotermac dictus), називав себе русином, уродженцем Русі, а також виділяв у вказаній праці міста Краків і Познань, належні до королівства Польщі, і рідні йому Львів і Дрогобич, які відносив до Руського королівства (західних земель України).

Здобувши прекрасну освіту в Європі, в т.ч. два ступені доктора, серед яких і медицини у Болонському університеті, і рік вже побувши при ньому ректором, він опублікував цю роботу, яка актуальна для італійців знову

(от читали б українських класиків і все б було добре :)):

Оригінал стародруку (переклад на фото нижче):

http://dfg-viewer.de/show/…

Більше цікавої історії тут:

#HistoryByIgorPoluektov