Про схильність московитів до рабства і про традицію закидування м’ясом – Й.Корб

З 1699 року на Московії нічого не змінилось.

Дві цитати, які відривають всю сутність московитів і причини їх безкінечних війн проти українців.

***

Погляд свідка на людей Московії:

“Весь московський народ більш схильний до рабства, ніж користується свободою, всі московити, якого б вони не були звання, без найменшої поваги до їх особистості знаходяться під гнітом жорстокого рабства.

При зверненні до вельможі, необхідно присвоювати собі зменшувальні імена, наприклад Яків повинен підписуватися Якушко. Потрібно себе називати холопом або підлим, презирливим рабом великого князя і все своє майно, рухоме і нерухоме, вважати не своїм, але государевим.

Цей народ, створений для рабства, ненавидить навіть тінь вольності, народ цей лагідний, коли знаходиться під гнітом, і саме рабський стан зовсім йому не протирічить, навпаки, всі охоче зізнаються в тому, що вони государеві холопи.

Так як московити позбавлені всяких добрих манер, то, на їх думку, обман є доказом великого розуму.

Брехні виявленій вони зовсім не соромляться.

До такої міри чужі цій країні зернята істинної чесноти, що сам навіть гріх славиться у них, як гідність”.

***

Про військову міць Московії:

“Московські царі легко можуть вивести проти ворога тисячі людей, але це тільки безладні юрби, слабкі вже внаслідок своєї громадности, і, навіть вигравши бій, натовп цей ледь може утримати за собою перемогу над ворогом, але якби в московських військах мужність, хоробрість і знання військового мистецтва були сумірні з їх чисельності, силі фізичної і здатності переносити праці, то вони були б небезпечні сусіднім народам.

Московити можуть вигравати битви тільки кількістю безладної юрби, бо: Вони по недоумству і звичкою до рабства не здатні ні задумати щось велике, ні прагнути до чого-небудь достославного”.

***

Так писав очевидець подій на Московії кінця XVII ст., дипломат посольства імператора Леопольда I Габсбурга, Йоган-Георг Корб.

Видана ним в 1701 році праця «Diarium itineris in Moscoviam Perillustris» («Щоденник подорожі до Московії») стала одним з найбільш повних, правдивих і докладних описів Московії часів правління Петра І.

Як бачимо, нічого не змінилось, його свідчення ми можемо підтвердити і сьогодні.

Більше справжньої історії шукати під тегом:

#HistoryByIgorPoluektov